Fener Tabela

FENER TABELA

Fener Tabela Nedir?

Firmaya ait mevcut bina veya yapının cephesine dik olarak yüksekten montajı yapılan, üzerinde firmaya ait logo/logotype bulunan, imalatında, ahşap, demir, kompozit, pleksi vb. malzemeler kullanılan, çıkma, çift taraflı, ışıklı ve ışıksız tabelalara Fener Tabela denir.

Fener Tabela Nerelerde Kullanılır?

Temel ihtiyaç ve hedef doğrultusunda ışıklı ve ışıksız olarak yapılabilen ve iç mekanda, AVM, sosyal tesisl, komplex, plaza, havaalanı vb. büyük metrekareli ve yeterli tavan yüksekliğine sahip kapalı alanlarda kullanılır.

Hangi işletmeler kullanır?

Dış mekanda, cafe, eczane, restorant, cadde işletme ve dükkanları, bar, marketler, bankalar ara sokak işletmeler başta olmak üzere müşterinin görüş açısını yakalama ve rakipleri arasından sıyrılma ihtiyacı duyan tüm sıra düzen firmalar kullanabilir.

Özellikle kurumsal firmalar mevcut kurumsal görüntülerini tamamlamak ve reklam alanlarından en iyi şekilde yararlanmak için özellikle ihtiyaç duyar.

 Otantik Tabela

Ahşap ve ferforje gibi malzemelerin kullanılmasıyla yapılan bu tabela çeşitli, genelde cafe, restoran, antikacı ve eski, otantik bir konsepte sahip ve o görüntü sergilemeyi amaçlayan firmalar tarafından tercih edilir. Ahşap malzemeler CNC kullanılarak 3D ya da 2D olarak oyularak görsel alan oluşturulur. Ferforje de tamamlayıcı bir çerçeve ve ayak işlevi görür.

Hazır Elip Tabela – Oval Tabela

Genellikle hazır sistemler olarak tercih edilen ucuz ama kaliteli ve etkili bir reklam yaratan bu tabelalar çoğunlukla hızlı şubeleşme yoluna giden orta ölçekli firmaların tercihidir. Hem montajının kolay olması hem de kullanım alanlarının genişliğinden dolayı son zamanlarda oldukça rağbet görmüştür.

Güvenli ve Güzel Fener Tabela Nasıl Yapılır?

Öncelikle insanların altından geçeceği bir uygulama olduğu için oldukça sağlam olmalıdır ki bunun başında ayak sisteminin görsel tabelanın ağırlığına göre yüksek kalınlıkta olmalıdır. Çok fazla rüzgar mukavemeti alacağı için bu çok önemlidir.

Malzemelerde dikkat edilmesi gerekenler

Paslanmaya karşı dayanıklı ve iyi kalite endüstriel boya ve astar tercih edilmelidir. İç aydınlatmasında dış mekana dayanıklı trafo ve şerit veya mümkünsel modül ledler kullanılması gerekmektedir. Dış yüzeyinde tabelanın çeşiti göre kullanılacak olan görsel alan dayanıklı mamüllerden üretilmelidir.

Fener Tabela Çeşitleri

  • Kompozit Tabela
  • Alüminyum Tabela
  • Otantik Tabela
  • Ferforje Tabela
  • Elips Tabela
  • Oval Tabela
  • Işıklı Tabela
  • Paslanmaz Tabela
  • Eskitme Tabela